BRP MOTORSPORT a bratia Pokorní si užili spoločnú premiéru na Jankovom vŕšku

aug 8, 2023 | Preteky do vrchu

Milana a Miloša Pokorných netreba fanúšikom motoristického športu veľmi predstavovať. Jeho súčasťou sú už roky, aj keď v poslednej dobe viac, menej sporadicky.


Milana a Miloša Pokorných netreba fanúšikom motoristického športu veľmi predstavovať. Jeho súčasťou sú už roky, aj keď v poslednej dobe viac, menej sporadicky.

Možno si niektorí z vás pri prečítaní nadpisu povedia „to čo je za blud“. Svojim spôsobom máte pravdu. Reálne sa Milan a Miloš na pretekoch na Jankovom vŕšku, ktorého je ich spoločnosť AUTOPOLA s.r.o. už dlhodobým generálnym partnerom, spoločne fanúšikom predstavili. To však bolo v úlohe predjazdcov. Teraz sa konečne predstavili spoločne v hlavnom štartovom poli. A to je niečo úplne iné.

„Áno je to tak. Prvýkrát sa nám podarilo po dlhých rokoch sľubov, plánov a odriekania, predstaviť sa spoločne na relatívne silných a konkurencie schopných autách na pretekoch. O tom, že autá sú skutočne konkurencieschopné svedčí aj čas, ktorý Miloš dnes dosiahol,“ začal s rozprávaním starší z bratov, Milan Pokorný.

„Musím veľmi pekne poďakovať Milankovi, bratovi, že musel toho veľa obetovať, aby sme tu mohli byť obaja naraz. Nebyť jeho obety tak tu dnes obaja nie sme. Je to pre nás oboch splnený detský sen, za čo som mu neskutočne vďačný,“ doplnil mladší Miloš Pokorný.

Určite splniť si detský sen bolo pre Milana a Miloša veľmi podnetné aj do budúcnosti. No ale poďme sa pozrieť ako im to v rámci pretekov AUTOPOLA Jankov vŕšok 2023 jazdilo.

Už pred štartom pretekov vydali meteorológovia výstrahy pred búrkami a celodennými silnými dažďami. Tie však, ako býva zvykom nakoniec nevyšli a tak trať síce v dopoludňajších hodinách ešte bola po nočnej búrke mokrá, každou jazdou však obsychala a popoludní pri dvojici súťažných jázd bola už kompletne suchá.

V prípade Miloša Pokorného treba povedať hneď na úvod, že s vozidlom Hyundai i30N TCR pred prvým tréningom neodjazdil ani meter. Takže prvá tréningová jazda bola veľmi opatrná, ale akonáhle zistil, že to auto funguje perfektne, poriadne to rozbalil. Výsledok? Čas 2 minúty 9 sekúnd a 441 tisícin sekundy bol doslova fantastický. V súčte oboch súťažných jázd nakoniec Miloš v sobotu dojazdil na druhom mieste v triede 3a a na treťom mieste v skupine 3 v rámci slovenského kopcového šampionátu a v celkovom slovenskom poradí mu patrilo ôsme miesto absolútneho poradia.

„Priznávam, že ráno som mal pred tým autom veľký rešpekt a malú dušičku. Už po prvej tréningovej jazde som pochopil ako funguje, ale stále som išiel s veľkým rešpektom a hlavne som ho chcel vo všetkých jazdách doviezť celé do cieľa, takže tam bolo aj veľa opatrnosti. Musím povedať, že som doslova prežil svoj sen. Podarilo sa mi dosiahnuť čas o akom sa mi ani nesnívalo, že by som toho bol niekedy vôbec schopný. Ďakujem bratovi Milanovi, že mi to auto ponúkol, som šťastný,“ opísal Miloš Pokorný svoje pocity z Hyundai i30N TCR.

Milan Pokorný sa fanúšikom predstavil síce v rovnakých farbách ako Miloš, aj auto bolo Hyundai i30N, len mu chýbalo označenie TCR a samozrejme TCR-kový výkon a podvozok. Milan sa však vôbec nedal zahanbiť a v triede 4a dojazdil na treťom mieste a v skupine 4 mu patrilo šieste miesto.

„Som maximálne spokojný. Išiel som sem s plánom aby sa brat odviezol na TCR-ku. Ja som s tým autom už jazdil, teraz si ho vyskúšal Miloš a to ma teší. Ani jeden z nás sem nešiel s cieľom vyhrať, nejaké výsledky sme spravili a to je podstatné,“ doplnil Milan Pokorný.

Teraz BRP MOTORSPORT čaká voľný víkend a počas toho nasledujúceho by sme sa s nimi mali stretnúť na okruhu Slovakia Ring v rámci Veľkej Ceny Slovenska.


 

X