Sobotňajšie preteky AUTOPOLA Jankov vršok 2023 ovládli Poliaci

aug 6, 2023 | Preteky do vrchu

Absolútnym víťazstvom Waldemara Kluzu skončili sobotňajšie preteky AUTOPOLA Jankov vŕšok 2023. Druhé miesto patrilo Sebastianovi Stecovi a na treťom dojazdil Grzegorz Rozalski.


AUTOPOLA Jankov vŕšok 2023 má za sebou veľmi pekný, ale poriadne namáhavý prvý deň. V rámci neho azda najviac pretekárov potrápilo počasie, pričom meteorológovia hlásili celodenné výdatné búrky. Tie nakoniec síce neprišli, ale v dopoludňajších tréningoch bola trať ešte mokrá po nočnom daždi. To so sebou prinieslo viacero menších havárií, ktoré samozrejme zdržovali priebeh pretekov a poriadne preverili pripravenosť organizátora. Ten nakoniec všetko zvládol absolútne bez problémov. Popoludní už trať obschla a jazdci sa pri dvojici súťažných jázd predstavili prítomným divákom v plnej paráde.

Ako sme už spomínali, na prvých priečkach absolútneho poradia skončili poľskí jazdci, ktorí zároveň ovládli aj poľské majstrovstvá. V prípade slovenských majstrovstiev sa podarilo najlepšie zabojovať Martinovi Juhásovi na formule Lola B02/50, ktorý bral ďalšie absolútne víťazstvo. Druhá priečka v rámci domácich majstrovstiev patrila Michalovi Žiakovi na vozidle Škoda Fabia a tretie Mojmírovi Čambalovi na Hyundai i30 N TCR.

V prípade Historikov bol v rámci domáceho šampionátu najrýchlejší Miloš Zmeškal na formule Ralt 032 pred Marcelom Beníkom na BMW 2002ti a na treťom mieste dojazdil Rakúšan Reinhold Prantl na Porsche Carrera RS.

Slovenský kopcový pohár počas sobotných pretekov ovládol v absolútnom poradí Samuel Leitman so Seatom LeonTDi. Druhé miesto vybojoval Martin Vyletelka  na Honde Civic TypeR a tretie patrilo Michalovi Krížovi a jeho Hond Civic VTi..

Podujatie AUTOPOLA Jankov vŕšok 2023 pokračuje ďalším kolom zajtra (v nedeľu 6.8.2023), pričom ku spomínaným majstrovstvám sa pridruží aj seriál FIA Central European Zone súdobých, ale aj historických vozidiel.


Autor : Miro Majláth 

X